Поиск по этому блогу

"Батьківські збори"


Шановні батьки!

Головним завданням сім’ї та школи є виховання дитини як різнобічно розвиненої, духовно багатої, інтелектуально зрілої, обдарованої особистості, яка здатна адаптуватися до нелегких умов сьогодення і реалізувати свої можливості, уміння, знання у дорослому житті. Педагогічний колектив нашої школи постійно шукає та удосконалює шляхи для вирішення цього завдання, використовує різні методи і форми педагогічного впливу в навчально-виховній діяльності, щоб підвищити в учнів інтерес до знань, стимулювати їх до прояву своїх здібностей і вмінь, підтримувати їхні успіхи та досягнення. Ми з гордістю ставимося до успіхів наших учнів, спонукаємо їх до такої праці, яка надихає на творчість і забезпечує розвиток. Стимул – це шлях до успіху.
Надзвичайно велике значення в становленні та розвитку особистості дитини має також стимулювання її з боку батьків, тому, шановні батьки, обов’язково помічайте та заохочуйте успіхи дітей, використовуючи для цього слова похвали, обійми, різні види морального заохочення. Не варто хвалити тільки за «великі» справи, успіхи, необхідно радіти й «маленьким» успіхам і так само їх цінувати.
Дуже обережними батькам треба бути стосовно матеріальних стимулів. Враховуйте індивідуальні особливості своєї дитини, те, наскільки вона розуміє цінність і мету заохочення. Ніколи не говоріть фрази на зразок: «Якщо переможеш, то купимо тобі…». Слідкуйте, щоб матеріальне заохочення не перейшло в торги чи шантаж.
Завжди робіть дитині «установку на успіх», коли дитина відчуває, що батьки пишаються нею, як і вона сама, тоді дитина справді матиме інтерес, бажання навчатися, розвиватись і реалізувати свої здібності. Тільки в співпраці та взаємодії школи і сім’ї можна формувати  й розвивати в дітей активний інтерес до процесу пізнання, до різнобічного розвитку, до пошукової, життєрадісної, оптимістичної позиції в усіх сферах їхнього життя.

Пам’ятка «Психологічна підтримка дітей»

 Націлюйте дитину на позитивний результат.
Створіть дитині сприятливі, комфортні умови для підготовки.
Підбадьорюйте дитину, хваліть її за те, що вона робить добре. Відзначте досягнення дитини. 
Хваліть свою дитину за самостійні дії, особливо за самостійне розпізнання помилок.
Реально оцінюйте можливості своєї дитини і вселяйте віру в успішне навчання.
Частіше говоріть дитині, що ви вірите в неї, в її сили та можливості, у те, що в неї все вийде.
Не ставте завищених вимог, не делегуйте дітям своїх нереалізованих сподівань.
Підтримуйте інтерес дитини до пізнання, обговорюйте разом з нею прочитані книжки, показуючи приклад власного інтересу до знань і навчання.
Забезпечте режим дня дитини: допоможіть раціонально розподілити час між підготовкою та відпочинком, щоб уникнути перевтоми.
Зверніть увагу на харчування дитини: під час навчання їй необхідна різноманітна їжа і збалансований комплекс вітамінів.
Не критикуйте дитину в разі невдачі.
Подбайте про емоційний стан дитини та теплу атмосферу в родині.

Комментариев нет:

Отправить комментарий